Autopotahy.cz – Autopotahy MAD – Individual Auto Design

Péče materiál Alcantara®

Alcantara® patří mezi nejluxusnější materiály, které se v současnosti používají při výrobě originálních čalounění vozidel. Tento materiál se vyznačuje vysokou odolností a nenáročnou péčí. Následující návod byl vytvořen na základě doporučení výrobce (původní verzi najdete na stránce Alcantara S.p.A.).

Základní údržbaDenní čištěníTýdenní čištěníRoční čištěníVšeobecné pokyny pro čištěníObecné informace o odstraňování skvrnVe vodě rozpustné skvrnyVoděodolné skvrnyOdolné škvrnyStaré skvrny neznámého původu

Pokud chcete zachovat krásu materiálu Alcantara® co nejdéle, doporučuje se pravidelné čištění. Při čištění byste měli dbát o to, abyste materiál Alcantara® netreli příliš silně a taktéž se vyhněte používání parního zařízení.

Pro denní čištění postačí, abyste z materiálu Alcantara® utřel prach jemným kartáčkem, suchou utěrkou nebo vysavačem.

Po vysávání přetřít materiál Alcantara® mírně navlhčeným bavlněným hadříkem. Vyhněte se použití utěrek a hadrů s potiskem, protože tyto mohou na potazích zanechat skvrny od inkoustu.

V případě potahů, které nelze vyprat v pračce (všechny MAD Produkty) lze materiál Alcantara® čistit používáním speciálně pro tento účel vyrobenými čisticími prostředky. V našem výrobním závodě máme pozitivní zkušenosti s čisticími prostředky, které vidíte na obrázku pod textem (Uphostery&Carpet Cleaner od Turtle WAX, Vinet od Atas a Foam Cleaner od RETECH). Pokud tyto čistící prostředky nemáte k dispozici, dodržujte následující pokyny. Opatrně odstraňte prach z materiálu a jemně navlhčeným čistým hadříkem nebo houbičkou přejděte po povrchu materiálu Alcantara®. Budte opatrní, abyste materiál příliš nenavlhčili. Pak materiál ještě jednou přetřete jemně navlhčeným čistou utěrkou a nechte důkladně uschnout (nejlépe přes noc). Pro navrácení původního vzhledu po uschnutí přejděte jemným kartáčkem po povrchu materiálu Alcantara®.


K čištění materiálu Alcantara® se nesmí používat čisticí prostředky s obsahem chloru. Pokud je to nutné, je možné materiál Alcantara® vyžehlit. Při žehlení je třeba, abyste mezi materiál Alcantara® a žehlicí plochu položili čistý bílý textil. Teplota žehlení nesmí být vyšší než 110 ° C. Při suchém čištění nesmí být použit čistící prostředek s obsahem trichlorethylenu (průmyslové rozpouštědlo). Rovněž je nutné, abyste zabránili přímému kontaktu materiálu s parními zařízeními.

V případě, že skvrny nejsou příliš velké, použijte specifické čisticí prostředky pro Alcantara®, jejichž seznam je možné najít na www.alcantara.com a při čištění postupujte jak je popsáno níže.

- O vzniklou skvrnu se postarejte okamžitě (během půl hodiny). Zmenšete skvrnu z vnější strany dovnitř, abyste zabránili jejímu šíření;
- Čisticí prostředek nikdy neaplikujte přímo na Alcantaru®;
- Před samotným odstraněním skvrny odstraňte pomocí lžíce nebo plastové špachtle co nejvíce vyskóznej substance (jogurt, džem atd). V případě kapalných látek použijte nepotištěné kuchyňské utěrky nebo houbičku;
- Použijte bílou hadřík nebo dobře vyždímanou houbu na odstranění skvrn;
Pokud používáte houbu, musí být opláchnuta čistou vodou a dobře vyždímána;

Pro čištění Alcantara® je doporučeno použít příslušné produkty, jejichž seznam je k dispozici na webových stránkách www.alcantara.com. Kdyby uvedené výrobky nebyli k dispozici, se jako vhodné doporučuje použití vody, citronové šťávy nebo čistý líh (lihoviny).Relevantní proces čištění je popsán níže:

Ovocné šťávy, džemy, želatina, sirup, kečup: při čištění použijte vlažnou vodu a opláchněte čistou vodou.
Krev, vejce, výkaly a moč: Umyjte se studenou vodou. Je třeba se vyhnout horké vodě, která může srážet tyto látky.
Likéry, víno​​, pivo, cola a čaj: Umyjte vlažnou vodou. Barevné skvrny by měly být čištěny citronovou šťávou. Důkladně opláchněte.
Tužka, kakao, čokoláda, smetana a čokoládové sladkosti, zmrzlina, hořčice: čistěte mírně teplou vodou. Opláchněte čistou vodou.
Ocet, gel na vlasy, rajčatová omáčka, káva s cukrem: čistěte s citrónovou šťávou a vlažnou vodou. Opláchněte čistou vodou.

Pro čištění Alcantara® je doporučeno použít příslušné produkty, jejichž seznam je k dispozici na webových stránkách www.alcantara.com. Kdyby uvedené výrobky nebyli k dispozici, se jako vhodné doporučuje použití vody, citronové šťávy nebo čistý líh (lihoviny).Příslušné metody čištění jsou popsány níže:

Rtěnka, make-up, řasenka, oční stíny, parfémy, krém na boty, oleje a tuky obecně, skvrny od trávy a fixy obecně (i neřešitelné): Očistit nejprve s etanolem a pak s vodou. Opláchněte. Skvrny od trávy a fixů se nesnadno odstraňují, zejména na světlých potazích. Tyto skvrny musejí být okamžitě ošetřeny, aby se zabránilo jejich zaschnutí.
Žvýkačka a vosk: Na skvrnu dejte led v plastovém sáčku. Ztvrdlou látku odstraňte po částech. Následně povrch ošetřete lihem.

Vícekrát opakujte postup odstraňování skvrn popsaný v předchozí části. Často musí být i vodě odolné skvrny ošetřené vodou.

Čistit nejprve vlažnou vodou. Poté opláchněte čistou vodou. Pokud se skvrna rozpustí při čištění vodou, proces opakujte několikrát. Nechte uschnout a pokud je to nutné, na čištění použijte etanol.

Individual auto design
607 036 630
mad5@madsr.sk